WYCIECZKI rok szkolny

WYCIECZKI PRZEDMIOTOWE
Zakład Produkcji Wody - Tomaszów Mazowiecki - klasa II B
Zakład Przemysłu Drzewnego TARTOM - klasy 4.

Spała, bunkry w Konewce - wycieczka rowerowa - klasa 4a.

Skansen Rzeki Pilicy - wycieczka piesza klasy 4b, 5a.

MUZEUM
Wystawa - klasy 3
Wystawa „Indonezja, przyroda i ludzie” - klasy 5 i 6.

WYCIECZKI AUTOKAROWE
Bogusławice - klasy 1
Kołacinek, Rogów - klasy 2
Góry Świetokrzyskie - klasy 3
Góry Świętokrzyskie - klasy 4
Góry Świętokrzyskie - klasa IIIA.

ZIELONE SZKOŁY
Kotlina Kłodzka – klasy 5
Zakopane – klasy 6 i IB.

Kino Włókniarz
Uczniowie klas 1-4 obejrzeli film „Don Chichot”
Klasy IIA, IIB obejrzały film „Zaczarowana”.

TEATR WIELKI W ŁODZI
19 grudnia uczniowie klas IIA , IIB , IB obejrzeli sztukę "Błękitny zamek"
Przedstawienie „Podwórko Europa” - klasy 6a, 6b.

MANUFAKTURA
W dniu 10 grudnia klasa 4a pod opieką wychowawcy pana Macieja Saktury
i pani J. Piechny, odbyła wycieczkę do Łodzi, a w dniu 29 listopada klasa 4b pod opieką wychowawcy pani A. Słotwińskiej i pani A. Zaborowskiej, odbyła taką samą wycieczke jak klasa 4a. Uczniowie oglądali film przyrodniczy „Rekiny” w wersji trójwymiarowej.
Byli w eksperymentarium - interaktywnym muzeum, w którym za pomocą specjalnie skonstruowanych urządzeń mogli samodzielnie przeprowadzić doświadczenia,
które w przystępny sposób wyjaśniały zagadnienia z dziedziny nauki i techniki.

INTERAKTYWNE MUZEUM
6 grudnia uczniowie klas 3ab obejrzeli film "Mikołaj kontra Bałwanek" poznawali zagadnienia Nauki i techniki otaczającego świata w muzeum interaktywnym

CINEMA PARK
29 października uczniowie klas IIB , IIIA , IIIB wraz z opiekunami p.Kujawska, p.cieśliczką, p.Papiernik obejrzały film "Wszystko o człowieku" Ciemna Park , w Warszawie
18 października uczniowie klas 5ab wraz z opiekunami: p.Żyrek , p.Malej, p.Dębinską obejrzały film trójwymiarowy "Wszystko o człowieku" w Ciemna Parku, w Warszawie.

MANUFAKTURA
W dniu 28.09.07r.uczniowie klas 2ab 3ab odbyli interesującą wycieczkę do Łodzi do Manufaktury. W kinie Cinema City dzieci z zaciekawieniem obejrzały film "T-Rex. Powrót do okresu kredowego". Ta niesamowita historia przeniosła widzów w czasie do epoki dinozaurów. Następnie dzieci przeżyły przygodę w grocie solnej "Relax". Leżąc wygodnie wysłuchali legendy o św. Kindze. Z wielkim zapałem poszukiwały zagubionego pierścienia. Na zakończenie uczniowie poznali różne gatunki soli. Pełni wrażeń wszyscy bezpiecznie wrócili do Tomaszowa.

SUWALSZCZYZNA I WILNO
W dniach 25-29 września uczniowie klas I i II wyjechali na czterodniową wycieczkę na Suwalszczyznę pod opieką nauczycieli: Z.Goljat, P.Zakaszewski, Marcin S., P.Papiernik. Noce i posiłki (niezwykle smaczne) zapewniał pensjonat „Leśny Dwór” w Mrozach koło Ełku. Plan wycieczki był bardzo napięty, jednak opłacało się. To co widzieliśmy pozostanie na zawsze w naszej pamięci. A gdy wspomnienia zbledną, przypomną nam o tych pięknych miejscach zdjęcia i pamiątki.
Dzień pierwszy:
Zbiórka o 6.45. Po odliczeniu i rzewnym pożegnaniu z rodzicami, wyruszamy w długą podróż. W między czasie zwiedzanie Twierdzy w Osowcu. Przyjazd do kwatery, koło godziny 18. Wieczorem, dla doprowadzenia ciał do ostateczności-dyskoteka. Punkt 22.00 zaśnięcie. Każdy w swoim łóżku.
Dzień drugi:
Pobudka o 7.00, śniadanie o 8.00. Krótka przejażdżka autokarem z przesiadką na statek. Rejs po Kanale Augustowskim, wraz z wysłuchaniem krótkich dziejów kanału i Suwalszczyzny. Po zejściu na ląd obejrzenie pomnika Jana Pawła II i kaplicy ze świętą wodą. Mimo iż wielu z nas przemyło sobie nią oczy i jak głosi legenda, powinni lepiej widzieć, żadnej nadzwyczajnej poprawy nie stwierdzam. Następnie przechadzka po Wigierskim Parku Narodowym, oglądanie wypatroszonych i nabitych słomą zwierząt. Zakon kamedułów i ich ścisłe reguły przeraziły nas nie na żarty. Nikt z nas nie chciał przez całe życie trwać w zamknięciu i używać słów „Memento Mori” („pamiętaj o śmierci”), a dziewczyny szczerze buntowały się przeciwko dyskryminacji kobiet. Późnym wieczorem powrót na kwaterę, upragniony posiłek i po krótkiej dyskotece, sen.
Dzień trzeci:
Czy ktoś z was próbował wstać o piątej rano? Nam się to udało. Zaspani i zniechęceni zjedliśmy śniadanie, po czym wtłoczyliśmy się do autokaru. Po długiej i mało interesującej drodze, w której najciekawsza okazała się przeprawa przez granicę, trwająca skandalicznie krótko, dojeżdżamy do Twierdzy w Trokach. Zamek który zamieszkiwali Książęta Litewscy, w tym książę Witold, okazał się romańską budowlą z fosą i placem głównym. Nie zabrakło również skarbca, komnaty audiencyjnej i sypialni książąt. Po skorzystaniu z toalet pełni nadziei wyruszamy do Wilna. Postój w korku trochę przerzedził nam szczęśliwe miny, jednakże urok i piękno miasta zrobiło na nas piorunujące wrażenie. Widzieliśmy między innymi: Kościół św. Piotra i Pawła, cmentarz na Rossie, kościół św. Anny, muzeum Adama Mickiewicza, Uniwersytet Wileński i Ostrą Bramę. Po półgodzinnej przerwie na krótkie zakupy głodni i zmęczeni wyruszyliśmy do domu. Na szczęście nie było już tak wielkich korków. Powrót na kwaterę o 22.00. Szybka kolacja i mycie. Błogi i spokojny” sen.
Dzień czwarty:
O 8.00 śniadanie. Szybkie spakowanie rzeczy i wyruszamy! Przed nami najbardziej oczekiwana część wycieczki- Wilczy Szaniec, tajna kwatera główna Adolfa Hitlera. Tajna, gdyż nikt poza najwierniejszymi ludźmi Hitlera nie wiedział o planach jej tworzenia, a później realizacji. Obejrzeliśmy gruzy byłych bunkrów, poczty, kawiarni, kina i wielu innych ośrodków kultury, jakie kiedyś się tam znajdowały. Po pysznym obiedzie, zmęczeni wyruszamy w długą i żmudną jazdę do domu. Po powrocie szczęśliwy Happy End, łzy w oczach rodziców i przysypiające aczkolwiek szczęśliwe dzieci w ich ramionach.
(Kasia Czernic)

Twierdza Osowiec

Odpoczynek podczas zwiedzania

Ośrodek Leśny Dwór