WYCIECZKI rok szkolny

BUNKIER W KONEWCE
We wtorek 17 czerwca klasa 4b z wychowawcą Maciejem Sakturą, ks. Jackiem Maroszkiem i kilkoma zaangażowanymi rodzicami wyruszyła na pierwszą swoja wycieczkę rowerową. Celem był poniemiecki bunkier w Konewce z czasów II Wojny Światowej. Zwiedzaliśmy go z przewodnikiem, przeszliśmy też podziemnym przejściem z budynku obok do bunkra. W drodze powrotnej były lody w Carskiej Wieży. Następny punkt programu to mecz piłki nożnej i ognisko przy moście im. gen. T. Buka w Spale. Kolejność może wydawać się dziwna bo najpierw zjedliśmy kiełbaski z ogniska, a potem był mecz
w którym brało udział dużo dziewczyn. I tak wycieńczeni ok. 14.00 powróciliśmy do Białobrzeg. Impreza była bardzo udana i co najważniejsze dopisała pogoda.

GNIEZNO BISKUPIN POZNAŃ
W dniach 17 – 18 czerwca odbyła się wycieczka uczniów klas piątych. Uczniowie zwiedzali Osadę Biskupińską, jeden z najwspanialszych i najcenniejszych zabytków Polski - Katedrę Gnieźnieńską, poznański Stary Rynek - klasyczne zabytkowe miejsce z barwnymi kamieniczkami secesyjnymi i jeden z najpiękniejszych w Polsce ratuszy, ze słynnymi poznańskimi koziołkami.

POLITECHNIKA ŁÓDZKA
W dniu 12 czerwca uczniowie naszej szkoły mieli okazję zwiedzić kampus wyższej uczelni Politechniki Łódzkiej. W sumie wyjechało 50 uczniów z klas od 4 do III gimnazjum. Na początku w sali wykładowej biblioteki uczestniczyliśmy w bardzo ciekawym wykładzie zatytułowanym „Czy wiesz, że nie wiesz, co jesz” poprowadzonym przez dr Ilonę Gałązka-Czarnecka. Następnie zwiedziliśmy bibliotekę gdzie uczniowie mogli zapoznać się z najnowocześniejszymi urządzeniami, które np. pomagają osobom niedowidzącym
i zapoznaliśmy się w jaki sposób funkcjonuje nowoczesna biblioteka. W dalszej części podzieliliśmy się na grupy. Gimnazjum miało warsztaty w Instytucie Papiernictwa
i Poligrafii gdzie uczniowie wykonywali własne prace natomiast uczniowie podstawówki na Wydziale Włókienniczym. Z własnymi pracami i gadżetami przeszliśmy jeszcze obejrzeć bardzo nowoczesny budynek zwany Fabryka Inżynierów XXI Wieku Wydziału Mechanicznego. Na koniec posililiśmy się na stołówce studenckiej i wróciliśmy do swojej szkoły. Nad całością ze strony PŁ czuwał pan mgr inż. Konrad Szumigaj za co bardzo dziękujemy. Może po takich atrakcjach niektórzy uczniowie zamażą o studiowaniu w przyszłości na PŁ co z pewnością przełoży się na ich dotychczasowe wyniki w nauce.
Organizator imprezy - Maciej Saktura.

SANDOMIERZ - ŚLADAMI OJCA MATEUSZA
Dnia 30 maja klasy czwarte wybrały się na wycieczkę autokarową do Sandomierza. Zwiedzili dużo ciekawych miejsc, które często widzimy w znanym serialu "Ojciec Mateusz". Była to Brama Opatowska z której podziwiać można panoramę miasta, Ratusz, Podziemna Trasa Turystyczna, Bazylika katedralna p.w. Narodzenia NMP. Był też rejs po Wiśle i smaczny obiad. Pomimo ciągle mżącego deszczu humory dopisywały, uczniowie byli bardzo zadowoleni. Największą popularnością cieszyły się oczywiście kramy
z pamiątkami.

BERLIN
W dniach 25-28 września odbyła się wycieczka do Berlina organizowana przez p. Monikę Żyrek. Wyjechaliśmy z Tomaszowa w nocy 25 września. Droga upłynęła nam w bardzo przyjemnej atmosferze. O godzinie 7.00 dotarliśmy do Tropical Islands, gdzie byliśmy do późnego popołudnia. Mogliśmy swobodnie poruszać się po całym kompleksie, pływać w basenach , zjeżdżać na różnych zjeżdżalniach, wylegiwać się na leżakach i spacerować.
Następnego dnia po śniadaniu wyruszyliśmy zwiedzać Berlin. Duże wrażenie wywarł na nas przejazd Aleją pod Lipami. (Unter den Linden). Byliśmy w słynnym Reichstagu, dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji. Pojechaliśmy do Oceanarium , w którym mogliśmy podziwiać ryby, aligatory, pająki i węże. Zobaczyliśmy wiele ciekawych obiektów : Bramę Brandenburską, Mur Berliński, Plac Poczdamski, Kościół Wilhelma, wieżę telewizyjną, Kolumnę Zwycięstwa. Mieliśmy także czas, by kupić pamiątki i zrobić zdjęcia. Wieczorem z żalem opuszczaliśmy to piękne miasto. Gdy dotarliśmy do Polski, zjedliśmy obiadokolację w przygranicznej restauracji. Po północy byliśmy w Tomaszowie.