WYCIECZKI rok szkolny

WARSZAWA
Dnia 27 kwietnia 2015 roku uczniowie klas IIB, IA i IB, pod opieką p. Doroty Wieczorek, p. Adrianny Adamskiej–Mundzi oraz p. Pawła-Zakaszewskiego uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Na początku uczniowie zwiedzali Park Łazienkowski, centrum stolicy oraz przechadzali się uliczkami Starego Miasta. Drugim punktem programu była wizyta w Sejmie RP. Po szczegółowej kontroli podczas wejścia do budynku, przewodnik w bardzo ciekawy sposób przedstawił historię i funkcjonowanie parlamentu. Następnie oprowadził nas po najważniejszych pomieszczeniach i korytarzach sejmowych. Ostatnim i chyba najciekawszym punktem programu było zwiedzanie pięknego gmachu Telewizji Polskiej. Mogliśmy poznać kulisy realizacji znanych programów telewizyjnych, zwiedzić pomieszczenia, w których są nagrywane. Dużą atrakcją było spotkanie w jednym ze studiów Krzysztofa Skiby, który wykazał się dużą cierpliwością podczas robienia zdjęć i rozdawania autografów.

WARSZAWA
Dnia 29-10-2014 r. odbyła się jednodniowa wycieczka do Warszawy, w której wzięli udział uczniowie klas IA, IB oraz VIa i VI b. Uczniowie obejrzeli film edukacyjny
„4 żywioły” w wymiarze 5D. Łatwo i przyjemnie podopieczni przyswajali sobie wiedzę
z zakresu przyrody. Wszyscy byli zachwyceni efektami i tym co się tam działo. Niektórzy byli pierwszy raz na takim filmie, więc ekscytacja towarzyszyła im podczas oglądania seansu i nawet jeszcze po nim.
W Centrum Nauki Kopernik wszyscy mogli poznawać prawa nauki poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach. Uczniowie mieli okazję własnoręcznie dokonywać wielu doświadczeń naukowych, zobaczyć na własne oczy mechanizmy funkcjonowania ludzkiego organizmu, urządzeń, wszechświata i wielu innych aspektów otaczającego nas świata.

INOWŁÓDZ
Czwartek 9 października klasa 5b z wychowawcą Maciej Sakturą i p. Moniką Kubaszewską, wspomagani jednym rodzicem, odbyła wycieczkę rowerową do Inowłodza. Zwiedzaliśmy nowo odrestaurowany Zamek Kazimierza Wielkiego w którym mieści się ośrodek kultury i biblioteka. Po drodze do Spały odwiedziliśmy grotę św. Huberta – ciekawe miejsce w spalskich lasach. Następnie po zjedzeniu lodów i wykupieniu wszystkich piłeczek, maskotek, itp. w automatach wyruszyliśmy na boisko w Spale gdzie było ognisko i mecz piłki nożnej. Była piękna jesienna pogoda – to tak jakby nagroda – ale rok szkolny dopiero się zaczął...