GIMNAZJUM NR 8 w Tomaszowie Maz.

Dewizą naszego Gimnazjum jest tworzenie
"Szkoły bezpiecznej, otwartej, bez przemocy".

Certyfikat „Szkoły bez przemocy”

Zgodnie z tym hasłem na pierwszym miejscu stawiamy ucznia, który jako młody, twórczy człowiek ma możliwość i prawo do świadomego postępowania na drodze edukacji współtworząc nie tylko obraz szkoły, w której będzie się czuć bezpiecznie, ale i szkoły, która otworzy mu "okno na świat".

Dlatego w naszej szkole głównym celem wszelkich działań dydaktyczno-wychowawczych jest dialog z uczniem. Dialog, który sprawia, że młody człowiek czuje się doceniony, odpowiedzialny, ważny, traktowany serio. Tylko bowiem w ten sposób można nauczyć młodzież szacunku do ludzi i do samych siebie.

Wysokie wyniki na egzaminie gimnzjalnym!

Nasi uczniowie podczas egzaminu gimnazjalnego (kwiecień 2009) uzyskali wyniki powyżej średniej w województwie zarówno z przedmiotów humanistycznych (II miejsce w Tomaszowie Maz.), jak i matematyczno-przyrodniczych (II miejsce w Tomaszowie). Wyniki z trzeciej części egzaminu (j. niemiecki) były wyższe niż w okręgu, a najlepsze w mieście.

Mamy wysoki wskaźnik Edukacyjnej Wartości Dodanej!

Nasze Gimnazjum jako jedno z niewielu w Tomaszowie Mazowieckim uwzględnia w analizie wyników egzaminów gimnazjalnych Edukacyjną Wartość Dodaną (EWD). Wskaźnik EWD nie przedstawia tego czy uczniowie szkoły są zdolni, jaka jest ich sytuacja materialna czy społeczna. Wysoki wskaźnik EWD świadczy wyłącznie o pracy szkoły i jej nauczycieli. Szczegółowy opis EWD jest na stronie ewd.edu.pl
Wyniki EWD naszego Gimnazjum

Jesteśmy szkołą wspierającą naszych uczniów!

Od 2009r zespół EWD publikuje trzyletnie wskaźniki egzaminacyjne dla gimnazjów. Jest to połączenie wyników egzaminacyjnych i EWD co pozwala wyróżnić pięć głównych typów gimnazjów:
- neutralne,
- niewykorzystanych możliwości,
- wymagające pomocy,
- sukcesu,
- wspierające.
Dokładny opis można przeczytać na stronie elipsy.ewd.edu.pl

„Szkoła wspierająca” z tendencją szkoły sukcesu jest potwierdzeniem, że nasze działania zmierzają w dobrym kierunku, a uczniowie mają wsparcie w dążeniu do osiągania jak najlepszych wyników. Wyniki naszej szkoły i innych tomaszowskich gimnazjów można obejrzeć na stronie elipsy.ewd.edu.pl

!!! ZOSTAŃ UCZNIEM GIMNAZJUM NR 8 !!!