SAVOIR VIVRE- ZASADY DOBREGO WYCHOWANIA

W dniu 23.03.2018r. odbyła się VIII Edycja Powiatowego Konkursu "Savoir vivre- zasady dobrego wychowania". Celem konkursu było propagowanie wśród młodzieży zasad dobrego wychowania i zachowania, podnoszenie wiedzy wśród uczniów na temat savoir vivru oraz promowanie ZSP nr 1 na terenie powiatu tomaszowskiego.

Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny, w których skład wchodziły uczennice klas IIIA i IIIB.

I drużyna: Daria Błażejewska, Daria Zdulska, Sandra Badełek.

Daria Błażejewska zajęła I MIEJSCE w części teoretycznej.

Drużyna zajęła II MIEJSCE w części praktycznej i II MIEJSCE w turnieju.

II drużyna: Zuzanna Wojciechowska, Justyna Świdzińska, Oliwia Trojak.

Justyna Świdzińska zajęła III MIEJSCE w części teoretycznej.

Drużyna zajęła II MIEJSCE w części praktycznej i I MIEJSCE w turnieju.

UMIEM POMÓC SOBIE I INNYM

W XII Turnieju Wiedzy i Umiejętności z zakresu bezpieczeństwa „Umiem Pomóc Sobie i Innym” zorganizowanym pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Tomaszowa Mazowieckiego Natalia Niemiec i Bartek Pluta zajęli III miejsce- ( opiekun: p. A. Adamska- Mundzia); Gratulujemy!

V POWIATOWY KONKURS PLASTYCZNY DLA ŚWIETLIC SZKÓŁ PODSTAWOWYCH "DOLINA PILICY"

W poniedziałek 26 marca 2018 roku odbył się finał V Powiatowego Konkursu Plastycznego "Dolina Pilicy" – skierowanego do uczniów szkół podstawowych uczestniczących w zajęciach świetlicy szkolnej. Organizatorem konkursu była świetlica Szkoły Podstawowej nr12 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Tomaszowie Maz.

Rozstrzygnięcie konkursu, połączone z wręczeniem nagród laureatom, wernisażem prac plastycznych i obejrzeniem prezentacji multimedialnej o historii Grot Nagórzyckich ,odbyło się w ,,Galerii pod Grotami’’ w budynku przy Podziemnej Trasie Turystycznej "Groty Nagórzyckie".

Konkurs zakończył się sukcesem uczennicy naszej szkoły:
- I miejsce w kategorii klas 4-6 zajęła Wiktoria Błażejewska z klasy 5b – jej opiekunem była pani Elżbieta Śmiechowicz.

Tematem przygotowanej przez Wiktorię pracy na konkurs plastyczny były obiekty sportowe i sporty w Dolinie Pilicy.

Ponadto decyzją organizatorów zakwalifikowano na wystawę pozakonkursową pracę uczennicy naszej szkoły: Mai Ludwiczak z klasy 3b – opiekun pani Elżbieta Śmiechowicz. Wykonana przez Maję praca plastyczna dotyczyła kultury ludowej w Dolinie Pilicy.

Atrakcją dla laureatów i ich opiekunów było zwiedzanie Podziemnej Trasy Turystycznej "Groty Nagórzyckie" i wysłuchanie opowieści o zbóju Madeju i diable nagórzyckim.

OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE