PRZEDMIOTOWE

W wojewódzkim konkursie plastycznym "W Przyjaźni z Przyrodą” - Parki Krajobrazowe Ziemi Łódzkiej, w kategorii gimnazjów II miejsce zajęła Paulina Duda III B. Konkurs swoim zasięgiem obejmował całe województwo łódzkie. Wzięło w nim udział 365 uczniów z 57 szkół podstawowych i gimnazjalnych województwa.

Laureatami wojewódzkiego etapu ogólnopolskiego konkursu „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972-1514. Od Cedyni do Orszy" zostali : Julian Zięba, Maksymilian Zięba i Filip Pęczek.

W VI Powiatowym Międzygimnazjalnym Konkursie Matematycznym drużyna w składzie: H. Borzuta, K. Bernacka, M. Mierzwa, M. Żyrek zajęła III miejsce. Indywidualnie III miejsce zajął H. Borzuta, M. Żyrek zdobył wyróżnienie.

A. Kostanek został wyróżniony w III Powiatowym Konkursie Czytelniczym pod hasłem „Przeczytaj bo warto”, którego celem jest popularyzacja czytelnictwa.

W VI edycji konkursu „Żołnierze wolności” laureatkami zostały: D. Doromoniec (SP) i K. Bernacka (G).

W XXVI Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Turystycznej "ZIELONA NUTA" w kategorii harcerze pierwsze miejsce wyśpiewał zespół wokalny z Gimnazjum nr 8. Drugą nagrodę otrzymała Maja Kuniecka ze Szkoły Podstawowej nr 6.

W IX Powiatowym Konkursie Pieśni i Piosenki Patriotycznej II miejsce w kategorii szkół podstawowych zajęła Maja Kuniecka Vb III miejsce w kategorii gimnazjum zajął zespół wokalny (A. Mazur IB, A. Żegnałek IB, M. i M. Tasarz IIB, E. Rudzka IIB, K. Saktura IIIC) naszej szkoły.

W ogólnopolskim konkursie „Multitest”
z chemii : dyplom laureata otrzymał Hubert Borzuta IA,
z fizyki: dyplom laureata otrzymał Hubert Borzuta IA, wyróżnienia otrzymali Marek Koprek IA, Michał Żyrek IA i Kinga Bernacka IIA
z matematyki : dyplom laureata otrzymał Hubert Borzuta IA i Michał Żyrek IA, wyróżnienie otrzymał Marek Koprek IA.

W miejskim konkursie dla gimnazjalistów „Świat wobec HIV/AIDS” II miejsce zajęła Michalina Król IIIA.

W rejonowych etapach konkursów przedmiotowych
szkołę podstawową będzie reprezentował:
Filip Pęczek 6b - j. polskiego,
Wiktor Wuls 6b – matematyczny,
gimnazjum będą reprezentować:
Szymon Gawęda IIIB – wiedzy o społeczeństwie,
Oktawia Jakubiak IIIA – chemiczny,
Arkadiusz Świtkowski IIIA – j. angielskiego.

W konkursie „Wypisz, wymaluj Super Kota” w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mam kota na punkcie mleka” laureatką została Aleksandra Kobyłecka z klasy IB.

W powiatowych zmaganiach Konkursu Sprawności Fizycznej oraz Wiedzy o Bezpieczeństwie w ramach programu Policyjna Akademia Bezpieczeństwa drużyna naszej szkoły - Natalia Bilska i Jakub Gogol z klas 2 szkoły podstawowej zajęła II miejsce.

Do etapu wojewódzkiego konkursu „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego” zakwalifikowali się : M. i J. Zięba i F. Pęczek VI b.

W V Powiatowym Konkursie Savoir vivre drużyna naszej szkoły ( K. Bielas, O. Jakubiak, S. Gawęda) zajęła I miejsce.

W miejskim konkursie plastycznym „Kartka z aniołkiem” K. Bielas III C zajęła II miejsce, wyróżnienia otrzymały: I. Rudzka III b i N. Lubicka III a.

W miejskim konkursie „Rejs na czystą wyspę – Recykling Fashion” K. Miniak i I. Rudzka III b zajęli III miejsce, M. Piechna i G. Machnicki otrzymali nagrodę fotoreporterów.

W ogólnopolskim konkursie z j. polskiego „Pingwin 2014” A. Kostanek IV a otrzymał wyróżnienie.

W miejskim konkursie „Najpiękniejsza szopka bożonarodzeniowa” M. Urbańczyk IV a zajął I miejsce.

Do wojewódzkiego etapu konkursu „Fascynująca fizyka” zakwalifikował się A. Płóciennik III B.

W powiatowym konkursie fotograficznym I. Fitz I A zdobyła wyróżnienie.

W miejskim konkursie plastycznym „Nasi mali przyjaciele” K. Bielas III C zajęła III miejsce, P. Rudzka II B i P. Duda III B zdobyły wyróżnienia.

W miejskim konkursie j. angielskiego „Have fun with English” M. Żyrek zajął III miejsce.

SPORTOWE

Szkoła podstawowa
Uczniowie wzięli udział w miejsko - powiatowych sztafetowych biegach przełajowych – dziewczęta zajęły VI, a chłopcy V miejsce. W indywidualnych biegach przełajowych I miejsce zajęła M. Pierzchała VI b.
W zawodach miejskich w mini piłce ręcznej dziewczęta zajęły III miejsce, chłopcy – II w powiecie II.
W Mistrzostwach Tomaszowa w tenisie stołowym dziewczęta i chłopcy zajęli II miejsce , w powiecie III.
W miejskich zawodach w piłce nożnej o Puchar Premiera Tuska chłopcy zajęli II miejsce.
Uczniowie wzięli udział w Biegu Malinowskiego.
W zawodach o mistrzostwo Tomaszowa w szachach drużyna zajęła III miejsce.
W mistrzostwach Tomaszowa w łyżwiarstwie szybkim dziewczęta zajęły II miejsce, chłopcy I miejsce.
W mistrzostwach Tomaszowa w mini piłce koszykowej dziewczęta zajęły III miejsce.

Gimnazjum
W Turnieju o Mistrzostwo Tomaszowa Maz. w tenisie stołowym chłopcy i dziewczęta zajęli III miejsce.
W miejsko - powiatowych sztafetowych biegach przełajowych dziewczęta zajęły VII miejsce, chłopcy IV.
W miejsko – powiatowych indywidualnych biegach przełajowych – G. Mochola zajął IV miejsce, w powiecie – VII.
W miejskich zawodach w piłce ręcznej chłopcy zajęli III miejsce, dziewczęta w mieście – II, IV w powiecie.
Uczniowie wzięli udział w Biegu Malinowskiego.