|
|
|
|
ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY Nr 8
w Tomaszowie Maz.
|
|
|
|
"Nie jest ważne abyś był lepszy od innych, ważne jest, abyś był lepszy od samego siebie z dnia wczorajszego."
Mahatma Gandhi

|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
OSIĄGNIĘCIA rok szkolny

2018/20172017/20162016/20152015/2014
2014/20132013/20122012/20112011/2010
2010/20092009/20082008/20072007/2006
2006/2005


Policyjna Akademia Bezpieczeństwa
W powiatowym etapie uczniowie klas 1: B. Ciecieręga i N. Kut zajęli II miejsce.

Uczniowie klas 3 reprezentowali naszą szkołę w IV Powiatowym Konkursie Matematycznym II Powiatowym Konkursie Wiedzy Ekologicznej i Powiatowym Konkursie Ortograficznym.

Szkolny konkurs recytatorski
Klasy 1-3 P. Kuniecki – I, K. Bosiek –II, M. Mierzwa – III,
Klasy 4-6 K. Piechna – I, P. Trojak –II, K. Wołynkiewicz - III.
Gimnazjum K. Czernic - I, I. Kopeć - I, A. Dwornik - III.
W etapie miejskim tego konkursu Iza Kopeć zajęła III miejsce, Kasia Czernic otrzymała wyróżnienie.

Kangur matematyczny
W międzynarodowym konkursie wyróżnienie otrzymali uczniowie klasy II B – Maksymilian i Adrian Pawlik.

Szkolny konkursie Bezpieczny Internet
Klasy 4-6 A. Koselak - I, J. Kołodziejczyk - II, A. Duda i M. Dębińska - III.
Gimnazjum P. Milczarek - I, J. Pełka - II, A. Ryś - III.

Wojewódzki konkurs „Der, die, das - Kenner”
Marlena Kobyłecka z klasy 6a została laureatką.

Mistrz ortografii
Szkoła Podstawowa w klasie 4 - M. Dębińska, 5 - J. Stępniak, 6 – M. Kobyłecka.
Gimnazjum w klasie I – N. Ogórek, II – E. Goleska, III – M. Wołynkiewicz.
II Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny
Ewelina Goleska – V, Natalia Ogórek i Magdalena Wołynkiewicz – X miejsce.

Ogólnopolski konkurs j. niemieckiego „Panda”
J. Kołodziejczyk zajęła 19 miejsce, A. Goleski – 27.

Znam bajki Ch. Perraulta
w konkursie I miejsce zajęła J. Mastalerz, II – Sz. Gawęda, III – O. Jakubiak (etap szkolny), na szczeblu miejskim drużyna naszej szkoły zajęła III miejsce a J. Pociejkin – I miejsce (część literacka), w części plastycznej I miejsce zajęła P. Świerczyńska, wyróżnienie M. Trojanowska. Nagrodę Prezydenta Miasta za strój w tym konkursie otrzymała O. Jakubiak.

Szkolny konkurs Moje małe poezjowanie
I miejsce zajęła P. Pysklak, II – N. Milczarek, III - K. Zwolińska.

Konkurs pięknego czytania
Klasy 1-3 P. Kuniecki – I miejsce, J. Mastalerz – I miejsce kl. 2, W. Pysklak I miejsce kl. 3.
W gimnazjum – I – I. Kopeć, II – K. Czernic, III – K. Sobieraj.
Etap miejski – Kasia Czernic zajęła II miejsce, Iza Kopeć - wyróżnienie.

Konkurs czytelniczy: I miejsce klasa 3b, II – 1b, III – 1a.

Konkurs wiedzy religijnej Dochowali wierności Chrystusowi
wyróżniona została A. Zając z 6a, która wzięła udział w etapie diecezjalnym tego konkursu.

Ogólnopolskim konkursie języka angielskiego „Panda”
K. Ciecieręga, J. Plichta, D. Rubaj zajęli 7 miejsce, M. Kowalik - 9.

Uczniowie klas 6 wzięli udział w konkursie „Z matematyką za pan brat”.

W szkolnym konkursie Moja mała ojczyzna
I miejsce zajęła Kinga Dobrowolska, II – Beata Rudzka, III – Patrycja Milczarek.

Szkolny konkurs biologiczno–chemiczny:
I miejsce – Marek Tasarz II A, II – Paulina Skoneczna, III – Magdalena Wołynkiewicz.

Powiatowy konkurs 220 lat Tomaszowa Mazowieckiego
Drużyna w składzie: P. Milczarek, K. Dobrowolska i B. Rudzka zajęły II miejsce.

Z poprawną polszczyzną na co dzień - wyróżnione zostały: A. Karwas i N. Milczarek.

Finalistką Wojewódzkiego Konkursu Historycznego została E. Trojak – III B.

Młody Europejczyk - wyróżnienia otrzymały P. Milczarek i A. Karwas.

Ogólnopolski konkurs j. niemieckiego "Edi" - E. Trojak zajęła 27 miejsce.

Szkolny konkurs Europa – mein Zuhause
I miejsce zajęła E. Trojak IIIB, II – P. Skoneczna IIIB, III – K. Bosiek IIIB.

Konkurs organizowany przez Samorząd Szkolny Co dzieje się na przerwie I miejsce zajęli Tomasz Zając i Bartek Trojak z klasy IIA.

Konkurs biblijny Biblijne przykłady modlitwy
wyróżnione zostały P. Milczrek i M. Rudzka, które wzięły udział w etapie diecezjalnym tego konkursu.

Polsko-ukraiński konkurs fizyczny „Lwiątko”
A. Pawlik, M. Pawlik i T. Zając otrzymali tytuły „Kaon” i „Taon”.

Ogólnopolski konkurs ekologiczny Nasza Planeta
A. Kubiak i J. Rudzka - wyróżnienia.

VII edycja wojewódzkiego konkursu Książka artystyczna - udział wzięła Agata Ostalak klasa IIA.

Etap wojewódzki II Festiwalu Twórczości Dzieci i Młodzieży Regionu Łódzkiego
Udział wzięły P. Milczarek, K. Dobrowolska, M. Bosiek klasa IA.

Olimpiada Zdrowia - naszą szkołę reprezentowała Patrycja Milczarek z klasy I A.

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej
3 kwietnia w powiatowym etapie turnieju „Młodzież zapobiega pożarom” w kategorii szkół podstawowych IV miejsce zajął Konrad Dębiński, w kategorii gimnazjum II miejsce zajęła Beatka Rudzka.

Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
28 marca 2008 w miejskim etapie (organizatorem była nasza szkoła) nasi uczniowie
w kategorii: szkoła podstawowa i gimnazjum, zajęli I miejsce.
Zwycięską drużynę szkoły podstawowej stanowili:
Aleksandra Dębowska, Adrian Niemiec, Kacper Pluta.
Zwycięską drużynę gimnazjum:
Robert Bosiek, Bartek Rudzki, Adam Koperkiewicz.
W etapie powiatowym drużyna ze szkoły podstawowej zajęła IV m., w wojewódzkim V.
Do konkursu obie drużyny przygotowała p. A. Adamska – Mundzia.

„TECZKA ZAWODOZNAWCZA”W konkursie rozstrzygniętym na Targach Pracy na najlepszą „teczkę zawodoznawczą” I miejsce zajął Artur Kubiak z IIIB (za pracę „Zawód – geodeta”), II miejsce - Ewelina Trojak z IIIB (za pracę „Zawód – prawnik”).

W szkolnym etapie konkursów przedmiotowych organizowany przez Kuratorium Oświaty w Łodzi wzięło udział:
z j.niemieckiego – 7 uczniów,
matematycznego – 8 uczniów,
fizycznego – 2 uczniów,
chemicznego 3 uczniów,
geograficznego – 3 uczniów,
biologicznego – 4 uczniów,
informatycznego – 10 uczniów,
historycznego – 9 uczniów,
Naszą szkołę w etapie powiatowym reprezentować będą:
Tomek Zając kl.IIA (k.matematycznym)
Kasia Czerniec IIA i Ewelina Trojak IIIB (k.Historyczny)
Kamila Bosiek III B (J. polski)

MULTITEST – ogólnopolski konkurs przedmiotowy

Gimnazjum
Język niemiecki– 25 uczniów wzięło udział
Patrycja Milczarek IA – dyplom wyróżnienia (13 mce)
Kinga Dobrowolska IA - dyplom wyróżnienia (15 mce)
Język polski – 23 uczniów wzięło udział
Ewelina Trojak IIIB – dyplom wyróżnienia (14 mce)
Matematyka – 10 uczestników wzięło udział
Maksymilian Pawlik IIB – dyplom laureata (9 mce)
Adrian Pawlik IIB – dyplom wyróżnienia (12 mce)

Szkoła Podstawowa
Język niemiecki– 22 uczniów wzięło udział
Aleksandra Zając 6a – dyplom laureata (9 mce)
Marlena Kobyłecka 6a – dyplom laureata (10 mce)
Justyna Stępniak 5b – 23 mce
Matematyka – 11 uczestników wzięło udział
Kamil Pieprzycki 4b – 20 mce
Wojciech Lasek 4a – 21 mce
Jacek Plichta 5b – 22 mce
Patryk Rak 5b – 22 mce

Konkurs Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”
Etap miejski
W kategorii szkół podstawowych
I miejsce - Konrad Dębiński 6a,
II miejsce - Jola Garlikowska 6b,
W kategorii gimnazjum
I miejsce - Beata Rudzka IB,
II miejsce - Justyna Rudzka IIB.

W ogólnopolskim konkursie przedmiotowym PINGWIN 2007, z j. angielskiego brało udział 16 uczniów.
Dyplomy wyróżnienia (9 miejsce) otrzymały :
Patrycja Dzianach 5a;
Joanna Kołodziejczyk 6b.



ARTYSTYCZNE

III Powiatowy Konkurs Plastyczny „Wiosno, ach to Ty”
- wzięły udział J. Żadkowska 5b i J. Bożyk 6b.

Miejski konkurs plastyczny 112 w trudnej sprawie - nie używaj przy zabawie
- wzięły udział A. Ostalak i P. Milczarek.

Regionalnym konkurs plastyczny Co nam zostawił Jan Paweł II
- wzięły udział A. Ostalak i P. Milczarek.

W międzyszkolnym konkursie „KREDKĄ MALOWANE”
I miejsce zajęła Natalia Milczarek z klasy 3b.

II MIEJSKI KONKURS PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ - 9 listopada
w kategorii szkoły ponadpodstawowe: I nagroda ex quo - Zespół Wokalny: Ewelina Bielas, Magdalena Rudzka, Agnieszka Dwornik, Justyna Rudzka, Beata Rudzka;

MÓJ PLUSZOWY MIŚ - konkurs plastyczny, organizator: Miejska Biblioteka Publiczna
I miejsce – Dominika Dzianach kl. 3b
Wyróżnienie – Sandra Jastrzębska kl. 3b

OZDOBY CHOINKOWE - Szkolny konkurs na najpiękniejszą ozdobę choinkową Jury w składzie: A. Balicka, A. Stanisławska, D. Wieczorek. Wyróżniło prace następujących uczniów:
I miejsce Goska Dominika IIIb, Lesiewicz Klaudia Va
II miejsce Milczarek Natalia IIIa
III miejsce Tejchman Julia IIa
Wyróżnienia: Dzianach Dominika IIIb, Dębowska Aleksandra VIa



SPORTOWE

Szkoła podstawowa

MINI PIŁKA SIATKOWA
W zawodach miejskich drużyna chłopców ze szkoły podstawowej zajęli V miejsce.

Piłka ręczna – w zawodach miejskich, a następnie powiatowych drużyna chłopców z klas 5 i 6 zajęła II miejsce.

Piłka koszykowa – w zawodach miejskich drużyna chłopców zajęła IV miejsce.

Czwórbój lekkoatletyczny – w zawodach miejsko-powiatowych chłopcy z klas 5 i 6 zajęli VI miejsce, dziewczęta z klas 5 – V miejsce.

Zawody w lekkoatletyce klas 4-6 – w miejskich zawodach chłopcy klas 5 zajęli IV miejsce, dziewczęta VI.

Gimnazjum

PIŁKA SIATKOWA
W zawodach miejskich w piłce siatkowej chłopcy z gimnazjum zajęli IV miejsce, a dziewczęta V.
W VII Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Dyrektora Gimnazjum w Smardzewicach drużyna naszych dziewcząt z gimnazjum zajęła II miejsce, najlepszą zawodniczką została Paulina Stołek z IIIB.
W Turnieju Piłki Siatkowej w Lubochni drużyna naszych siatkarek zajęła II miejsce, najlepszą zawodniczką turnieju została Magdalena Dworak z IIIA.

Piłka ręczna – drużyna dziewcząt z klas II i III zajęła III miejsce w zawodach miejskich.

Piłka siatkowa – uczniowie klas II i III zajęli IV miejsce (zawody miejskie).

Piłka nożna chłopców – V – VII miejsce.

Turniej Piłki Nożnej Halowej - V miejsce.

TENIS STOŁOWY

Szkoła Podstawowa
Zawody miejskie: dziewczęta IV miejsce: Aleksandra Dębowska 6a, Aleksandra Koselak 6a. Chłopcy II miejsce: Paweł Lenarcik 6b, Dawid Fiałkowski 6a, Dawid Witek 5a.
Zawody powiatowe: chłopcy III miejsce: Paweł Lenarcik, Dawid Fijałkowski, Dawid Witek.

Gimnazjum
Zawody miejskie: dziewczęta IV miejsce: Izabela Kopeć IIA, Paulina Stołek IIIB, Natalia Koselak IIA. Chłopcy III miejsce: Kuba Serwa IIB, Mateusz Szymański IIIA, Bartek Trojak IIA.

MINI PIŁKA NOŻNA

Drużyna piłkarzy szkoły podstawowej w składzie: P. Kabała, P. Rak, T. Piechna, D. Witek, K. Opaliński, P. Lenarcik, B. Sobieraj, D. Fijałkowski, F. Gradowski, A. Niemiec zajęła III miejsce w miejskich zawodach w mini piłce nożnej.

BIEGI PRZEŁAJOWE

Kasia Bastrzyk, uczennica klasy 6b, która w swojej kategorii wiekowej 11-13 lat zajęła bardzo wysoką lokatę. W mieście uplasowała się na miejscu 2, natomiast w powiecie na miejscu 9.

PIŁKA KOSZYKOWA

Drużyna koszykarek gimnazjum w składzie: J. Pełka, M. Dworak, E. Bielas, I. Jóźwik, A. Musiał, P. Stołek, A. Dwornik, P. Słoneczna, B. Osojca, A. Warczyk, I. Kopeć, E. Trojak zajęły IV miejsce w miejskich zawodach w piłce koszykowej dziewcząt.

|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|



"Ideały są jak gwiazdy. Nie można do nich dojść, ale można się nimi kierować."
George Bernard Show

Opiekun strony - Maciej Saktura