PRZEDMIOTOWE

Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego
W dniach 10–12 czerwca 2010 roku uczennica klasy III A gimnazjum Patrycja Milczarek brała udział w odbywającym się w Warszawie finale Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego poświęconego losom żołnierza i dziejom oręża polskiego w latach 972–1514 (od Cedyni do Orszy). Konkurencje finałowe były rozgrywane w Muzeum Wojska Polskiego, Centralnej Bibliotece Wojskowej oraz podczas wycieczki naukowej po terenie Mazowsza.
Ostatniego dnia, po ceremonii złożenia przez uczestników wieńca i kwiatów na płycie Grobu Nieznanego Żołnierza, w Sali Wielkiej Zamku Królewskiego odbyła się uroczysta gala, podczas której ogłoszono wyniki i wręczono nagrody. Na galę oprócz finalistów, ich nauczycieli i opiekunów przybyli przedstawiciele Ministerstwa Edukacji Narodowej i Obrony Narodowej, wojska i kuratoriów oświaty. Podsumowując tegoroczną edycję konkursu, Komisja Egzaminacyjna stwierdziła, że wszyscy uczestnicy wykazali się ponadprzeciętną wiedzą wykraczającą znacznie poza
program nauczania.
Patrycja Milczarek wśród 37 gimnazjalistów z całego kraju, wyłonionych wcześniej w eliminacjach rejonowych i wojewódzkich zajęła bardzo dobre XI miejsce. Ponadto zajęła I miejsca w konkurencjach „Eksponat Muzealny” i „Historia Sztuki i Architektury”.

Umiem pomóc sobie i innym
27 maja w Gimnazjum nr 3 odbył się Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa. Uczestnicy musieli wykazać się znajomością przepisów przeciwpożarowych oraz zasad udzielania pierwszej pomocy. U rywalizujących sprawdzano także umiejętność samoobrony. Drużyna naszego gimnazjum w składzie: W. Selega, Ł Zając, K. Ryś zajęła III miejsce. Zawodników przygotowała p. Adrianna Adamska – Mundzia.

W Międzyszkolnym Konkursie Języka Niemieckiego
„Deutch macht Spass” Evelin Kopacz z klasy V b zajęła I miejsce. Opiekun: p. Jacek Kot

Policyjna Akademia Bezpieczeństwa
II miejsce w powiatowym etapie zajęli uczniowie klas I: Artur Saktura i Julia Ostrowska.

Konkurs Historyczny
Patrycja Milczarek (III A) została laureatką (zajęła II miejsce) Wojewódzkiego Konkursu Historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972-1514 od Cedyni do Orszy”.

Konkurs Geograficzny
Patrycja Milczarek (III A) została finalistką Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego

Konkurs Historyczny
Patrycja Milczarek (III A) została finalistką Wojewódzkiego Konkursu Historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972-1514 od Cedyni do Orszy” .

Turniej Wiedzy Pożarniczej
W etapie miejskim Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej
w grupie - szkoła podstawowa:
Jakub Rudzki (Va) zajął I miejsce,
Kacper Kowalski ( Va) zajął III miejsce,
W grupie – gimnazjum:
Łukasz Zając (III A) zajął II miejsce,
Konrad Dębiński (II A) zajął III miejsce.

PIERWSZA POMOC PRZEDMEDYCZNA
Dnia 28 września 2009r. uczniowie Patrycja Milczarek, Konrad Dębiński, Wioletta Selega, Kamil Ryś, Łukasz Zając oraz Mariusz Cieślak pod opieką pani Adrianny Adamskiej-Mundzia, wzięli udział w Mistrzostwach Pierwszej Pomocy Przedmedycznej organizowanych przez PCK. Celem mistrzostw jest podniesienie poziomu wiedzy młodzieży z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz przeciwdziałanie występowaniu wypadków poprzez upowszechnianie zasad bezpieczeństwa. Nasi uczniowie udzielali pierwszej pomocy na stacjach - specjalnie zaaranżowanych na potrzeby mistrzostw wypadkach i innych zdarzeniach. Na stacjach przygotowywane były charakteryzacje przy użyciu profesjonalnych środków (sztuczna krew, pudry, farby charakteryzacyjne itp.) oraz rekwizytów. Dodatkowo uczestnicy rozwiązywali test składający się z pytań dotyczących wiedzy z zakresu pierwszej pomocy oraz międzynarodowego prawa humanitarnego i wiedzy o Ruchu HDK. Niesienie pomocy „rannym” oceniane było przez sędziów-ratowników, którzy przyznali naszemu zespołowi 55,5 pkt., co dało 4 miejsce.

ARTYSTYCZNE

Zielona Nuta 2010
Zespół w składzie : M. Bosiek, L. Zamrzycka, K. Dobrowolska, A. Karwas, B. Rudzka, J. Tasarz, A. Puszczykowska (akompaniament – flet), B. Masarz (akompaniament – skrzypce) w Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Turystycznej „Zielona Nuta” zajęły I miejsce w kategorii piosenka harcerska i turystyczna i II miejsce w kategorii pieśń patriotyczna i żołnierska.

Kredką malowane
W konkursie plastycznym „Kredką malowane” uczennice K. Piecha 6b i N. Milczarek 5a otrzymały wyróżnienia.

Biblioteka XXI wieku
W miejskim konkursie plastycznym „Biblioteka XXI wieku” K. Piechna 6b zajęła II miejsce.

SPORTOWE

XI Konkurs Wiedzy Olimpijskiej
14.05.2010r odbył się XI Konkurs Wiedzy Olimpijskiej pt : „Od Aten do Vancouver 2010”. Nasze Gimnazjum reprezentowali : Kozera Przemek, Pichola Piotr, Kabała Przemek. W konkursie zajęli IV miejsce. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w SP Nr1. Tam też wszyscy zwycięzcy spotkali się z polskimi olimpijczykami. W czerwcu w nagrodę uczniowie pojadą na wycieczkę do Centrum Olimpijskiego w Warszawie.

Szkoła Podstawowa
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Biegu Malinowskiego i w Biegu Niepodległości.
W tenisie stołowym dziewczęta (K. Kowalik, A. Wożniak, K. Wołynkiewicz) zajęły II miejsce w zawodach miejskich, w powiatowych – IV,
Chłopcy (A. Karkocha , A. Wiaderny) zajęli III miejsce w mieście.
W sztafetowych biegach przełajowych chłopcy zajęli VI miejsce.
Dziewczęta wzięły udział w zawodach miejsko – powiatowych w biegach przełajowych.
W Orlikowej Lidze Mistrzów chłopcy zajęli VI miejsce.

Gimnazjum
Tenis stołowy - w turnieju o Mistrzostwo Tomaszowa Maz. dziewczęta (A. Karwas, P. Milczarek, P. Wiaderna) zajęły III miejsce,
chłopcy (D. Zerek, N. Paczutkowski, Ł. Gradowski) zajęli II miejsce w mieście,
IV w powiecie.
W sztafetowych biegach przełajowych chłopcy zajęli III miejsce w mieście, V w powiecie.
W Orlikowej Lidze Mistrzów chłopcy zajęli IV miejsce.
Piłka koszykowa - dziewczęta zajęły III miejsce w mieście.
W rozgrywkach szkolnych wzięły udział 40 uczennice. I miejsce zajęła drużyna z III A,
II miejsce – III B, III – I B.