PRZEDMIOTOWE

Międzynarodowy kunkurs matematyczny "KANGUR MATEMATYCZNY":
Hubert Borzuta - laureat - wygrał czterodniowy obóz naukowy w Zakopanem.

Ogólnopolski Konkurs Logicznego Myślenia organizowany przez Centrum Edukacji Szkolnej w Warszawie:
Adrianna Ryszka (6b) - 5 miejsce - dyplom laureata i nagroda książkowa,
Wiktor Wuls (2a) - 12 miejsce - wyróżnienie,
Angelika Lesiakowska (6b) - 14 miejsce - wyróżnienie,
Justyna Stępniak (IIB) - 12 miejsce - wyróżnienie.
Jacek Plichta (IIB) - 14 miejsce - wyróżnienie,

W V Powiatowym Konkursie Ekologicznym dla uczniów klas III – Hubert Borzuta i Marek Koprek zajęli II miejsce.

W Powiatowym Konkursie Matematycznym Hubert Borzuta został wyróżniony.

W powiatowych eliminacjach V Wojewódzkiego Konkursu Sprawności Fizycznej oraz Wiedzy o Bezpieczeństwie w ramach „Policyjnej Akademii Bezpieczeństwa” uczniowie klasy 1 – Oliwia Pawlik i Mateusz Kosylak zajęli IV miejsce.

Uczniowie naszego gimnazjum J. Stępniak i J. Plichta (IIB) wzięli udział w Konkursie J. angielskiego, którego organizatorem było I LO.

W powiatowym konkursie ortograficznym dla gimnazjalistów „I Tomaszowskie Dyktando” A. Gawęda (IIIA) została II Wicemistrzem.

W Powiatowym Konkursie J. polskiego dla klas 6 – A. Lesiakowska otrzymała wyróżnienie.

W Miejskim Konkursie Literackim o tematyce olimpijskiej w kategorii opowiadanie II miejsce zajęła Oktawia Jakubiak (5a),
W kategorii – wiersz I miejsce zajęła Julia Pociejkin (5b).
W Miejskim Konkursie Matematycznym dla uczniów klas 6 - zespół naszej szkoły A. Ryszka (6b) i M. Kuchta (6a) zajął 4 miejsce, a M. Kuchta (6a) indywidualnie zajął 6 miejsce.

W diecezjalnym konkursie „Umocnieni łaską Sakramentów”, organizowanym przez Wydział Katechetyczny Kurii Radomskiej, uczennica naszego gimnazjum : B. Tasarz zdobyła wyróżnienie.

W przeglądzie teatrów amatorskich, który odbył się w Radomsku teatr pod kierunkiem p. A. Kujawskiej „Czary mary” zajął II miejsce.

Monika Pawlik z IIIA zajęła I miejsce w etapie miejskim Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia i laureatką etapu rejonowego tejże olimpiady.

Uczennice klasy IIIB – A. Ryś i J. Pająk wzięły udział w III wojewódzkim konkursie kulinarnym „Jem smacznie, zdrowo i kolorowo” pod kierunkiem p. H. Malej.

W konkursie „Kredką malowane” Natalia Milczarek z 6a zajęła II miejsce.

W miejskim etapie Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym , drużyna z gimnazjum zajęła I miejsce, drużyna ze szkoły podstawowej zajęła IV miejsce. W powiatowym etapie Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym drużyna naszego gimnazjum zajęła III miejsce. Uczeń kl. I A – Adrian Wiaderny odebrał nagrodę dla najlepszego zawodnika Turnieju.

Do etapu rejonowego Konkursu Geograficznego i Historycznego zakwalifikował się Przemek Kozera (III B), konkursu J. Polskiego – Marlena Kobyłecka (IIIA)

W Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK szkół gimnazjalnych drużyna naszego gimnazjum zajęła II miejsce.

ARTYSTYCZNE

W tomaszowskim Przeglądzie Teatrów Amatorskich w kategorii szkół podstawowych „Brązową Maskę” otrzymał teatr z naszej szkoły „Czary Mary”.
Wyróżnienie aktorskie otrzymała odtwórczyni roli tytułowej – uczennica VI b – Adrianna Karwas. Przedstawienie „Czerwony Kapturek” powstało pod kierunkiem p. Agnieszki Kujawskiej.

W V Konkursie Pieśni Patriotycznej zespół wokalny ze szkoły podstawowej zajął II miejsce.

SPORTOWE

W czwórboju LA szkół podstawowych dziewczęta zajęły II miejsce w zawodach miejskich, III w powiatowych, chłopcy zajęli II miejsce w zawodach miejskich, III w powiatowych.

W zawodach powiatowych w piłce siatkowej chłopcy naszego gimnazjum zajęli III miejsce.

Chłopcy ze szkoły podstawowej zajęli I miejsce w zawodach miejskich, powiatowych i rejonowych w piłce ręcznej, IV w województwie. Drużyna w składzie: M.Kościecha, A.Rajski, T.Krotosz, Sz.Gawęda, M.Kuchta, H.Niemiec, J.Stańczyk, M.Piechna, K.Bosiek, R.Kacperek, K.Ryś, R.Piechna, M.Świdziński, K.Zwoliński.

W Biegu Niepodległości Mateusz Kościecha (6b) zajął I miejsce, a Sandra Selega (6b) – II miejsce.

Piłka siatkowa – dziewczęta ze szkoły podstawowej w zawodach miejskich zajęły II miejsce.
Tenis stołowy – dziewczęta ze szkoły podstawowej w zawodach miejskich zajęły III miejsce, chłopcy – II.
Dziewczęta i chłopcy z gimnazjum zajęli IV miejsce.

Indywidualne biegi przełajowe
Mateusz Kościecha – uczeń klasy 6b zajął I miejsce w zawodach wojewódzkich.

Piłka ręczna chłopców – gimnazjum
Drużyna w składzie : T.Piechna, A.Piechna, Sz.Piechna, Ł.Gradowski, P.Kozera, P.Rak, Ł.Kopacz, B.Sobieraj, D.Stańczyk, R.Banul w zawodach miejskich zajęła II miejsce,
w powiecie – IV.