|
|
|
|
ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY Nr 8
w Tomaszowie Maz.
|
|
|
|
"Nie jest ważne abyś był leszy od innych, ważne jest, abyś był lepszy od samego siebie z dnia wczorajszego."
Mahatma Gandhi

|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
OSIĄGNIĘCIA rok szkolny

2018/20172017/20162016/20152015/2014
2014/20132013/20122012/20112011/2010
2010/20092009/20082008/20072007/2006
2006/2005


POLICYJNA AKADEMIA BEZPIECZEŃSTWA
W wojewódzkim konkursie sprawności fizycznej oraz wiedzy o bezpieczeństwie „Policyjna Akademia Bezpieczeństwa”, etap powiatowy, uczniowie klasy 1 szkoły podstawowej - Weronika Brajtkrojc i Dominik Koprek zajęli II miejsce .

TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA
W VI Powiatowym Turnieju Bezpieczeństwa „Umiem Pomóc Sobie i Innym” drużyna naszego gimnazjum: Edyta Milczarek , Paweł Robak, Patrycja Pysklak i Jakub Rudzki zajęła III miejsce.



W konkursie „Armia Krajowa – Żołnierze Wolności”
w kategorii gimnazjów laureatką została Dominika Dobrowolska z klasy IIIA,
w kategorii szkół podstawowych wyróżnienie zdobyła
Patrycja Świerczyńska z klasy 6b.

W Miejskim Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym drużyna w składzie: Kacper Ryś, Kacper Kowalski, Jakub Rudzki reprezentująca gimnazjum zajęła III miejsce, drużyna ze szkoły podstawowej zajęła IV miejsce.








W IX Powiatowym Konkursie Ortograficznym „Mistrz Ortografii” dla uczniów klas 3 szkół podstawowych naszą szkołę reprezentowali Marta Żyłka i Tomasz Żegota.
Marta Żyłka zajęła III miejsce.


Powiatowy Konkurs j. angielskiego organizowany przez I LO
uczennica klasy IIIB Justyna Stępniak zajęła III miejsce.

Miejskie eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej
Wiktoria Pysklak 5b zajęła II miejsce.

XI Przegląd Małych Form Teatralnych w Radomsku
Zespół Teatralny „SZERY MERY” ze szkoły podstawowej, przygotowany przez Panią Ewę Turlik–Kostanek zajął III miejsce. Nagrodę indywidualną otrzymała Julia Siudzińska
z klasy 5b.

V Dekanalny Konkurs Wiedzy Religijnej
III miejsce zajęła Michalina Król z klasy 6a, wyróżnienie
otrzymała Kinga Bernacka z klasy 5a.

ŁYŻWIARSTWO
W zawodach miejskich w łyżwiarstwie szybkim dziewczęta z SP zajęły III miejsce.

PIŁKA RĘCZNA
W zawodach miejskich w mini piłce ręcznej dziewczęta zajęły III miejsce, chłopcy – V.

VI TOMASZOWSKI PRZEGLĄDZ TEATRÓW AMATORSKICH
W kategorii szkół podstawowych „Brązową Maskę” otrzymał teatr naszej szkoły „Szery Mery”, pod kierunkiem p.Kostanek. Dawidowi Goszczowi z 5b przyznano nagrodę indywidualną.

VI KONKURS PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ
Zespół wokalny ze szkoły podstawowej zajął II miejsce, zespół wokalny z gimnazjum zajął I miejsce.

RAZ, DWA, TRZY… KOLĘDUJEMY
W powiatowym konkursie piosenki dziecięcej „Raz, dwa, trzy… kolędujemy” Artur Saktura z klasy 3b zajął II miejsce.

KOLĘDY I PASTORAŁKI
Zespół w składzie: Monika i Milena Tasarz, Elżbieta Rudzka i Julia Siudzińska został laureatem I Powiatowego Konkursu Kolęd i Pastorałek.

KARTKA Z ANIOŁKIEM
W miejskim konkursie „Kartka z aniołkiem” Z. Nowak z 1b zajęła I miejsce, Julia Staszek z 1b i Bogumiła Saktura z 2b otrzymały wyróżnienie.

AKTYWNIE PO ZDROWIE
W ogólnopolskim konkursie „Aktywnie po zdrowie” bierze udział cała klasa 2b.

RYCERZ MARYI - ŚW. MAKSYMILIAN KOLBE
W etapie szkolnym konkursu religijnego „Rycerz Maryi - św. M. Kolbe” I miejsce zajęła Kinga Bernacka z 5a, II miejsce - Michalina Król z 6a, III - Hubert Borzuta z 4a.

KOŚCIÓŁ NASZYM DOMEM
W konkursie „Kościół naszym domem” do etapu diecezjalnego zakwalifikowały się Beata Tasarz z IIIB i Patrycja Pysklak z IA.

ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ
W ogólnopolskiej kampanii „Zachowaj trzeźwy umysł” wzięło udział 60 uczniów, laureatami zostali: K. Koselak z IA i M. Bednarek z IIIA.

MATEMATYKA
Najzdolniejsi uczniowie gimnazjum brali udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Matematycznej Gimnazjalistów.

CZYTANIE
Uczniowie wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Pięknego Pisania, „Miłosz od nowa”, konkursie poetyckim „Niecodzienność”.

GEOGRAFIA
Uczennica klasy IIA - Ewelina Białas reprezentowała nasze gimnazjum w etapie rejonowym konkursu geograficznego "Przez lądy, morza i oceany - Afryka”.

PIERWSZA POMOC
Zespół w składzie: Edyta Milczarek, Paweł Robak, Dominik Rubaj (IIIB), Katarzyna Piechna (IIB), Wojciech Lasek (IIA) zajął I miejsce w etapie rejonowym Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK.



KONKURS PLASTYCZNO-FOTOGRAFICZNY
W V Powiatowym Konkursie Plastyczno – Fotograficznym „Kolorowy Hubertusik 2011” ,
I miejsce w kategorii : szkoła podstawowa – fotografia,
zajął uczeń klasy 5a – Marcel Mierzwa.

|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|



"Ideały są jak gwiazdy. Nie można do nich dojść, ale można się nimi kierować."
George Bernard Show

Opiekun strony - Maciej Saktura