|
|
|
|
ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY Nr 8
w Tomaszowie Maz.
|
|
|
|
"Nie jest ważne abyś był lepszy od innych, ważne jest, abyś był lepszy od samego siebie z dnia wczorajszego."
Mahatma Gandhi

|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
OSIĄGNIĘCIA rok szkolny

2018/20172017/20162016/20152015/2014
2014/20132013/20122012/20112011/2010
2010/20092009/20082008/20072007/2006
2006/2005



PRZEDMIOTOWE

Szkoła podstawowa

W etapie miejskim Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej R. Woźniak (6a) zajął
I miejsce, a w etapie powiatowym był III.

W diecezjalnym konkursie religijnym „Św. Kazimierz – nasz wzór i patron” H. Borzuta (6a) zajął I miejsce w etapie szkolnym, a 11 w diecezjalnym. W dekanalnym konkursie wiedzy religijnej I miejsce zajął F. Pęczek (5b), H. Borzuta (6a) – II.

W powiatowym konkursie „Dla Ciebie Mamo” D. Doromoniec (4b) i J. Kujawska (6a) zostały wyróżnione.

W powiatowym konkursie literacko - plastycznym „Przeczytałem tę książkę” wyróżnienie zdobyła B. Saktura (4b).

W ogólnopolskiej Olimpiadzie z j. polskiego – „Odkrywca” M. Żyrek (6a) został laureatem, H. Borzuta (6a) zajął III miejsce, K. Maciński (6b) – IV.

W powiatowym konkursie „Kartka z aniołkiem” II miejsce zajęła M. Cedro (3b).

I miejsce w Dekanalnym Konkursie Religijnym zajął F. Pęczek (5b), II miejsce zajął
H. Borzuta (6a).

I miejsce w Konkursie Piosenki Ekologiczno–Przyrodniczej „EKOCANTO”, w kategorii szkoła podstawowa, zajęła Maja Kuniecka (4b)

Wyróżnienia w miejsko–gminnym konkursie plastycznym „Jan Paweł II – był, jest
i będzie” otrzymali: K. Bielas (3a) i F. Kowalski (3b).

W dniach 7 - 8 maja w Miejskim Ośrodku Kultury odbyły się eliminacje powiatowe XXXIV Tomaszowskiego Małego Konkursu Recytatorskiego. A. Kostanek (3a) i B. Kujawski (3a) zdobyli wyróżnienie, M. Bernacka (4a) zajęła III miejsce, Kinga Bosiek (3A) zajęła III miejsce.

W X TOMASZOWSKICH ZAWODACH MATEMATYCZNYCH „Z MATEMATYKĄ ZA PAN BRAT” dla uczniów szóstych klas szkół podstawowych powiatu tomaszowskiego Hubert Borzuta (6a) zajął I miejsce, drużyna w składzie H. Borzuta i M. Żyrek zajęła II miejsce.

W ogólnopolskim konkursie KANGUR MATEMATYCZNY w kategorii MALUCH wyróżnienie zdobył B. Felińczak (4b), w kategorii BENIAMIN wyróżnienia zdobyli: H. Borzuta (6a),
M. Żyrek (6a) i M. Koprek (6a).

M. Zięba (5a) został laureatem, J. Zięba (5a) – finalistą etapu wojewódzkiego XIX edycji Konkursu Historycznego "Losy żołnierza i dzieje orężą polskiego w latach 1939-1945. Polski czyn zbrojny w okresie II wojny światowej".

W VII Powiatowym Konkursie Ortografii Angielskiej „Ace of spelling” Michał Żyrek (6a) zajął III miejsce.

W IV edycji konkursu plastycznego (organizator – Ośrodek Kultury „Tkacz”) „Jajko wielkanocne” I miejsce zajęła Z. Karwas (2a), II miejsce zajęła A. Żegnałek (2a).

Z. Kwiatkowska (3b) i A. Kostanek (3a) zajęli I miejsce w I Powiatowym Turnieju Ortograficznym pn. „Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą” dla uczniów klas 3 szkoły podstawowej.

LOSY ŻOŁNIERZA I DZIEJE ORĘŻA POLSKIEGO
Do etapu wojewódzkiego konkursu „Losy Żołnierza i dzieje oręża polskiego” zakwalifikowali się M. i J. Zięba (5a).

KONKURS PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ
W VIII Powiatowym Konkursie Pieśni Patriotycznej zespół wokalny zajął II miejsce.

MULTITEST
W ogólnopolskim konkursie matematycznym „Multitest 2014” laureatem został
H. Borzuta (6a), M. Żyrek (6a) – zdobył wyróżnienie.

OGÓLNOPOLSKI KONKURS ORTOGRAFICZNY
W ogólnopolskim konkursie ortograficznym kl. 4–6 H. Borzuta (6a) zajął 10 miejsce.

KARTKA Z ANIOŁKIEM
W miejskim konkursie plastycznym „Kartka z aniołkiem” M. Cedro (3b) zajęła II miejsce, I. Rudzka (2b) zajęła III miejsce.

NAJPIĘKNIEJSZA SZOPKA BOŻONARODZENIOWA
W miejskim konkursie „Najpiękniejsza szopka bożonarodzeniowa” A. Mazur (6b) zajęła
I miejsce, D. Doromoniec (4b) – II.


GIMNAZJUM

W powiatowym konkursie fotograficznym „Miejsce, gdzie spędzam wolny czas”
O. Jakubiak (IIA) zdobyła wyróżnienie.

W miejskim konkursie historycznym „Żołnierze Wyklęci” laureatką została A. Ryszka (IIIB).

W etapie miejskim Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej W. Pysklak (IB) zajęła III miejsce.

W powiatowym konkursie „Ja i moja mała ojczyzna – tradycje ziemi tomaszowskiej”
O. Jakubiak (IIA) zdobyła I miejsce.

W Powiatowym Konkursie Satyry i Humoru J. Krzysztofik (IIB) zdobył wyróżnienie.

W 25 Jubileuszowym Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Turystycznej „Zielona nuta”
w Tomaszowie w kategorii piosenki żołnierskiej i patriotycznej zespół wokalny naszego gimnazjum zdobył wyróżnienie, a w kategorii piosenki harcerskiej i turystycznej zajął
I miejsce.

W ogólnopolskim konkursie KANGUR MATEMATYCZNY w kategorii JUNIOR wyróżnienie zdobył M. Kuchta (IIIA).

ŻOŁNIERZE WOLNOŚCI
Adrianna Ryszka (IIIB) została laureatką miejskiego konkursu „Żołnierze Wolności” organizowanego przez Klub Historyczny im. gen. Stefana Roweckiego GROTA, działający przy Młodzieżowym Domu Kultury im. rtm Witolda Pileckiego w Tomaszowie Maz.

PRZEGLĄD TEATRÓW AMATORSKICH
W VIII Tomaszowskim Przeglądzie Teatrów Amatorskich w kategorii szkół gimnazjalnych wyróżnienie otrzymał teatr naszej szkoły „SZERY MERY”. - K. Bernacka, D. Goszcz,
J. Siudzińska, E. Rudzka, W. Pysklak, N. Nowakowska, K. Gorzeń, P. Rudzka,
J. Rudzki, K. Kowalski, K. Sęk, K. Bosiek


OGÓLNOPOLSKI KONKURS ORTOGRAFICZNY
W ogólnopolskim konkursie ortograficznym A. Lesiakowska i K. Dziuba (IIIB) otrzymały tytuł laureata, M. Król (IIA) zajęła 9 miejsce, O. Jakubiak (IIA) 12 miejsce, J. Mastalerz (IIB) – wyróżnienie.

SAVOIR VIVRE
W powiatowym konkursie „Savoir Vivre” II miejsce zajęła drużyna w składzie: P. Pysklak (IIIA), K. Dziuba i A. Lesiakowska (IIIB).

MULTITEST
W ogólnopolskim konkursie fizycznym „Multitest” M. Kuchta i M. Piechna (IIIA) zdobyli wyróżnienia.
W ogólnopolskim konkursie matematycznym „Multitest” brało udział 23 uczniów.
M. Kuchta(IIIB) i K. Dziuba (IIIB) zdobyli wyróżnienia.

ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ
Laureatem ogólnopolskiej kampanii „Zachowaj trzeźwy umysł” został A. Płuciennik
z klasy IIB.

"KOLOROWY HUBERTUSIK"
W Powiatowym Konkursie Fotograficznym "Kolorowy Hubertusik" uczennica kl. II A - Oktawia Jakubiak zdobyła III miejsce.


SPORTOWE

Szkoła podstawowa

W zawodach miejskich w tenisie stołowym drużyna dziewcząt zajęła II miejsce,
chłopców – IV

W zawodach miejskich w piłce koszykowej drużyna dziewcząt zajęła IV miejsce, chłopców – VI

Uczniowie wzięli udział w miejsko - powiatowych indywidualnych biegach przełajowych – dziewczęta zajęły VII, a chłopcy IX miejsce, w miejskich zawodach w unihokeju dziewczęta zajęły V miejsce.

W zawodach miejskich w piłkę ręczną dziewczęta zajęły II miejsce, w powiecie – II.


GIMNAZJUM

W biegu organizowanym w ramach akcji „POLSKA BIEGA” w Centralnym Ośrodku Sportu
I miejsce zajął M. Kościecha (IIIB), IV miejsce zajął D. Lesiewicz (IIIB).



W Mistrzostwach Tomaszowa w piłce siatkowej drużyna dziewcząt zajęła III miejsce, chłopców – IV.

W Mistrzostwach Tomaszowa w piłce nożnej drużyna chłopców zajęła II miejsce.

W Mistrzostwach Tomaszowa w kręgle dziewczęta zajęły III miejsce, chłopcy – II.

Faza eliminacyjna 16 edycji Coca Cola Cup zakończyła się sukcesem dla naszych piłkarzy. Będą brać udział w finałach wojewódzkich, w których powalczą o miano najlepszych w regionie i awans do wielkiego finału krajowego. W miejskich zawodach w piłce ręcznej chłopcy zajęli II miejsce, w powiecie – II, dziewczęta w mieście – II, IV w powiecie.

I miejsce w zawodach miejsko – powiatowych i II w zawodach wojewódzkich w biegach przełajowych zajął Mateusz Kościecha z IIIB

Drużyny dziewcząt i chłopców z gimnazjum zajęły III miejsce w zawodach miejskich
w sztafetowych biegach przełajowych.

Drużyna chłopców z gimnazjum zajęła I miejsce w zawodach miejskich i III
w powiatowych w tenisie stołowym.

|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|



"Ideały są jak gwiazdy. Nie można do nich dojść, ale można się nimi kierować."
George Bernard Show

Opiekun strony - Maciej Saktura