WYDARZENIA rok szkolny

W EUROPIE DA SIĘ UCZYĆ!

Pod takim hasłem w sobotę 17.03.07 r. w ZS nr 8 w Tomaszowie Maz. świętowano nadejście wiosny do Europy. Z tej okazji w scenkach kabaretowych zaprezentowano „poryw wiosennych uczuć”, w pokazie mody zaproponowano wiosenne stroje dla maluchów, uczniów starszych, nauczycieli a także dla ekologów. Wiosna przybyła przy dźwiękach piosenki o Marinie – bo jak wiosna - to miłość, jak miłość to dziewczyna, jak dziewczyna to Marina. Następnie uczniowie przywitali kolegów z krajów Europy (przedstawicieli kl. I-III gim.) – z Dani, Francji, Anglii, Finlandii, Holandii i Niemiec, którzy przybyli bardzo ekologicznymi środkami transportu – pieszo, rowerem, wpław, na łyżwach, balonem, na koniu. Towarzyszyli im rówieśnicy z kl. gimnazjalnych, przebrani w barwy swych państw którzy przywitali zgromadzonych w narodowych językach. Dużą grupę stanowiła młodzież polska – uczniowie kl. I – VI sp. ubrani na biało – czerwono, z flagami, chorągiewkami. Zabawę urozmaicały piosenki o wiośnie w wykonaniu uczniów kl. I – III sp., wiosenne rymowanki prezentowane przez ucz. kl. IV – VI., hasła o wiośnie przygotowane przez ucz. kl. I – III gim. Kolejnym etapem zabawy był konkurs wiedzy europejskiej dla ucz. Kl. IV – VI SP i I-III gim, konkurs na strój Pani Wiosny w barwach narodowych dla kl. I – III gim. a także konkurs na wiosenną sukienkę dla kl. I – III sp. Jednoczyła nas piosenka ,,Europo, witaj nam”, która stanowiła konkursowy przerywnik. Taki dzień pozostanie na długo w pamięci uczniów naszej szkoły. Zabawa ich zjednoczyła i pokazała, że bawiąc się można także się uczyć.

SZKOŁA BEZ PRZEMOCY

Nasza szkoła zgłosiła swój udział w kampanii "Szkoła bez przemocy". Jest jedną z 2840 szkół z całej Polski, która przyłączyła się do kampanii. Cała społeczność szkoły zobowiązała się do przestrzegania zasad "Kodeksu szkoły bez przemocy".
1. Szkoła jest wspólnotą.
2. Wszyscy sie szanujemy.
3. Wspólnie działamy przeciw przemocy.
4. Niczego nie ukrywamy.
5. Zawsze reagujemy.
6. Nauczyciel nie jest sam.
7. Uczniowie wiedzą jak działać.
8. Rodzice są z nami.
9. Mamy sojuszników.
10. Nagradzamy dobre przykłady.
Przy tworzeniu szkolnego systemu przeciwdziałania przemocy pracować będą również rodzice:
p. Izabela Lasek
p. Lucyna Kopeć
p. Żaneta Koprek

POZOSTAŁE

Udział w akcji "Trzeźwy umysł";
Pasowanie uczniów klasy I szkoły podstawowej - gościem honorowym była p. naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta - p. Halina Szczucińska - uroczystość przygotowały : p. Kwaśniak i p. Wojciechowska.
Imprezę środowiskową "Dzień Babci i Dziadka" zorganizowały p. Raczkowska i p. Wiktorowicz.
Wieczór wróżb andrzejkowych i okolicznościowe przestawienie przygotowane przez p. Balicką z uczniami IA, IIA.
Happening „Obserwuj, baw się i ucz” przygotowane przez p. Wieczorek przy pomocy wychowawców wszystkich klas.
Dzień chłopca- I a, I b, II a, III a, III b, IV a, IV b, V b, I a, II b, III b, VI a, VL b
Andrzejki – I a, II a, II b, IV a, V a
Wigilie klasowe - I a, I b, II a, III a, III b, IV a, IV b, V b, I a, I b, II b, III b. V b, VI a.
Mikołajki – I b, II b, III a, III b, IV a, IV b, V a, VI a, I a, II b.
Uczniowie kl. IV b i VI b bawili się na klasowych dyskotekach.
Dyskoteka z okazji „Dnia chłopca”.
Uczniowie kl. I a bawili się na klasowej dyskotece zorganizowanej przez samorząd szkolny.
W akcji „Sprzątanie Świata” wzięło udział cała społeczność szkoły.
W spodkaniu kabaretowym „Krasnoludki kręcą film” wzięli udział uczniowie klas 1-3.
Samorząd szkolny zadbał o wykonanie podarków dla nauczycieli i pracowników szkoły z okazji dnia nauczyciela i Św. Bożego Narodzenia. Ponadto zajmował się zbiórka makulatury, kasztanów, karmy, kocy dla schroniska. Zorganizował akcję „Góra grosza”.
Uroczysty apel z okazji Św. Bożego Narodzenia przygotowały kl. IA, IB z wychowawcami.
Pasowanie na gimnazjalistę przygotował samorząd wraz z opiekunami : p. Adamską i p. Stanisławską.
Sztukę „Opowieści Wigilijnej” wystawiła kl. IIA wraz z p. K. Grochowalską.
Apel z okazji odzyskania niepodległości przygotowała kl. IIB z wychowawczynią p. Papiernik.
Apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej przygotowała kl. IIA z p. Grochowalską.
Bal gimnazjalny klas III.